İçeriğe geç

Amazon.com.tr Sipariş ve Teslimat Süreci

Geçtiğimiz günlerde Amazon.com.tr sessiz sedasız faaliyete başladı. Ben de deneyimlemek ve süreci sizlerle paylaşmak için ilk gün sipariş verdim. Şimdi de tüm detaylarıyla paylaşıyorum.

Amazon dünyanın en büyük e-ticaret şirketi. Aslında sadece e-ticarette değil, genel klasmanda da Apple‘dan sonra Dünya’nın 1 Trilyon Dolarlık şirketi oldu. Amazon sadece online alışveriş ile değil; Alexa, Fire, Kindle, Basics, Prime, Amazon Music, Echo gibi daha pek çok teknolojik ürün ve servisleriyle rakiplerinin birkaç adım önüne geçiyor.

Amazon Türkiye hikayesi ise yıllardır konuşulan ancak 2018 yılının ilk aylarıyla kesinleşmiş ve faaliyete başlamak için gerekli adımları atmaya başlayarak dedikodudan fazlası olduğunu kanıtlamıştı. Ağustos ayı gibi açılması düşünülen şirket, Amerika ile yaşanan gerginliklerden dolayı kendini biraz daha beklemeye aldı ve nihayet 19 Eylül 2018 Çarşamba gününün sabahında faaliyete başladığını duyurdu. Ancak maalesef yukarıda bahsettiğim ve Amazon‘u farklı kılan ürün ve servislerinin hiçbiri henüz kullanılabilir değil. Yakın zamanda kullanılabilir olmalarını ümit ediyorum.

Şuana dek Amazon.com.tr üzerinden 4 adet sipariş verdim. Bunların ikisi Amazon Türkiye satıcısından, ikisi ise farklı satıcılardan olan siparişlerim. Çünkü Amazon’dan aldığınız ürünlerin tamamı Amazon’un sattığı ürünler değil. N11, GittiGidiyor ve HepsiBurada‘da olduğu gibi pazar sistemi mevcut. Amazon sizi her zaman güvence altına alıyor ancak deneyim tercih ettiğiniz satıcıya göre fark edebilir. Hangi satıcıdan aldığınızı da ürün sayfasında görebilirsiniz. Benim tavsiyem Amazon Türkiye satıcısını tercih etmeniz yönünde olur çünkü daha hızlı teslimat ve satış sonrasında da daha hızlı ve olumlu dönüşler alabilirsiniz.

Amazon.com.tr ‘nin açıldığı ilk gün 2 adet ürün siparişi verdim. Bunların biri Amazon Türkiye satıcısından aldığım mousepad ve farklı bir  satıcıdan aldığım 18li çok uygun fiyatlı Duracell pil. Mousepad aynı gün kargoya verildi ve sorunsuz teslim aldım ancak piller, yanlış fiyatlandırma gerekçesiyle satıcı tarafından iptal edildi. Benzer durumu ilk birkaç gün başka insanlarında yaşadığını öğrendim. Bu olay üzerine, tüm mağdur müşterilere Amazon.com.tr sorgu sual olmadan hesaplara 50 TL değerinde hediye çeki tanımladı. Böylece Amazon’un müşterilerine verdiği değeri tekrar kanıtladı 🙂

Sonuca gelecek olursak: Amazon.com.tr Türkiye’de online alışveriş platformları arasında rekabetin artması ve müşterilerin daha iyi hizmeti daha ucuza alması için çok önemli. Umarım kendi bünyesindeki servis ve ürünleri de yakın zamanda Türkiye’de görürüz. Deneyimlerimi bir de video olarak paylaştım, izlemenizi tavsiye ediyorum.

Tarih:Aklında olsun!TeknolojiTüm postlar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir