İçeriğe geç

Beklenen Erdek Zamanı Festivaline Az Kaldı!

Müthiş bir potansiyele sahip Kapıdağ yarımadası bu yıl beklenen festivaline kavuşuyor. 

 

Kapıdağ yarımadası binlerce yıldır medeniyetlere ev sahipliği yapıyor ve sayısız tarihi kalıntısıyla keşfedilmeyi bekliyor. Belkıs’tan Kyzkos’a tarihi milattan öncelere dayanan antik kentler mevcut. Festival Kapıdağ’ın potansiyelinin fark edilmesi için çok önemli. Zira restore edilmeyi ve kazı çalışmaları ile gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen pek çok kalıntı mevcut.

Erdek’in deniz turizmi için daha fazla tanıtıma ihtiyacı var. Özellikle Bursa, İstanbul gibi büyük şehirlere yakın olduğu için, rakiplerinin bir adım ötesine geçiyor. Bu festival, bölgenin tanıtımı için büyük öneme sahip.

Festivali haber yapmamın asıl sebebi içeriğinde birçok spor faaliyetini barındırması. Dalış, yürüyüş, bisiklet ve daha fazlasını içeriğinde barındırıyor. Festival programı oldukça yoğun ve yararlı etkinlikler içeriyor. Umarım Kapıdağ’ın güzelliklerinin korunması için güzel adımların atıldığı bir ortam olur. Festival detaylarını Erdek Zamanı Festivali Facebook sayfasından erişebilirsiniz.

Bisiklet Turları 26-27 Ağustos tarihlerinde bir gece konaklama ile bütünleşik 2 gün olacak. Ayrıca festivalde bende olacağım. Görüşmek dileğiyle.

Tarih:Spor

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir