HomePod nedir ve ne işe yarar?

Apple, 10 Mayıs itibariyle #HomePod akıllı hoparlörlerini ülkemizde satışa sunuyor. Uzun yıllardır resmi olarak gelmesini beklediğimiz HomePod’lar nihayet Türkiye’de! Bu yazımda size HomePod modelleri ile neler yapabilirsiniz bunları paylaşacağım!

Akıllı ev hoparlörü

HomePod, temelde bir hoparlör fakat Siri, Homekit ve Matter uyumluluğu ile akıllı ev ekosisteminizin temel taşı olabiliyor. Eğer evinizde Matter altyapısında veya Apple Home destekleyen cihazlarla bir akıllı ev sistemi kurmayı düşünüyorsanız HomePod en doğru seçeneklerden birisi.

Kolayca müzik oynatmaya başla

HomePod kullanımı için en iyi senaryonun Apple ekosistem cihazlarına sahip olmaktan geçtiğini hatırlatmakta fayda var. iPhone’unuzda çalan şarkıyı HomePod’a aktarmak için yapmanız gereken tek şey telefonunuzu ona yakınlaştırmak. Şu an satışta olan iki HomePod modeli de gerçekten kaliteli ses ve yeterli şiddette yüksekliğe sahip. Eğer daha derinlikli, şiddetli başlara sahip olmak isterseniz ikinci nesil HomePod modelini tercih etmenizi öneririm. Üstelik bu cihazları aynı anda aynı müziği çalması için senkron kullanabilirsiniz yapmanız gereken tek şey denetim merkezinden çalmasını istediniz HomePodları seçmek. Önemli bir detay, müzik çalarken gecikmeyle karşılaşmamak için Apple Music veya YouTube müzik kullanmanızı öneririm. Spotify’da 1-2 saniyelik gecikme yaşanmakta.

Siri’ye istediğini sor

HomePod modellerini kullanışlı yapan başlıca sebep belki de içerisinde yer alan Siri. Tıpkı iPhone’daki gibi ona istediğiniz her şeyi sorabilir, kişisel notlar alabilir anımsatıcılar oluşturabilirsiniz. O sizin kim olduğunuzu anlayarak evdeki diğer aile üyelerine değil sizin kendi hesabınıza kayıt oluşturma imkanı da sunuyor. Eğer sesinizi tanımazsa (bazen olabiliyor) işte o zaman size kim olduğunuzu sorarak emin olmaya çalışıyor. Böyle detaylarıyla da cidden heyecan verici.

Daha fazlası da var

HomePodlarla yapacakların bununla sınırlı değil, elbette ben de burada bitirmiyorum. Aşağıda paylaştığım YouTube videosundan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*