İçeriğe geç

Stanley One Hand Termos İncelemesi

Gerek şehir hayatında gerekse doğada termoslar hayat kurtarıyor. Sıcak veya soğuk içeceklerimizi yalıtım özelliklerine göre farklı saat aralıklarında sıcaklıklarının büyük oranda korunmasını sağlıyor. Vakumlu termoslar genellikle iki adet katmanın iç içe geçirilmesi ve içindeki havanın dışarı atılması ile oluyor. Böylece arada kalan boşluk tampon bölge görevi görüyor ve içeceğiniz ile ortam arasında ısı alışverişini büyük oranda kesiyor. Pek çok çeşidi mevcut, eğer kahvenizin, meyve suyunuzun içerken sıcaklığını muhafaza etmesini istiyorsanız en pratik modeller termos bardaklar diyebiliriz.

Bugün incelemesini gerçekleştirdiğimiz termos bardak Stanley’in One Hand modeli vakumlu termos bardağı. İlk olarak Stanley’den bahsedecek olursak, isminin İngilizce çeliği çağrıştırdığını fark edeceksiniz. Firma ürettiği termoslarda ana madde olarak paslanmaz çelik kullanıyorlar. Alüminyum materyalinin kullanıldığı ne termosları nede yemek setleri yok. Kullanılan çelik insan sağlığı için daha güvenli ve kanserojen maddeler (BPA) içermiyor.

Termos bardağın isminden de anlaşıldığı gibi Tek elle kullanımda hiçbir zorluk yaşatmıyor. Hatta iki eliniz ile kullanmanızı gerektiren bir durum yaşamıyorsunuz. İçeceğinizi 7 saat sıcak, 7 saat soğuk ve 30 saat buzluyken sıcaklığını koruyor. 473 ml hacme sahip, ancak farklı hacimlerde ki modelleride var. Boş ağırlığı yaklaşık 400 gram. Tamamen doldurduğunuzda 900 gramlara yaklaşıyor.

Özel tasarlanan ağız kısmı ve kilit mekanizması oldukça iyi çalışıyor. Bardağın tuşuna basmadığınız zamanlarda ters çevirseniz bile su sızdırmıyor. İçeceği içerken ki tuşa basma şiddetine göre akış hızını ayarlayabiliyorsunuz. Maksimum debide gayet hızlı akış sağlıyor ve içecek akarken gecikme hissetmiyorsunuz.

Dayanıklılık konusunda oldukça tatmin edici. Çelik olmasında dolayı düşürseniz bile kolay kolay ezilme ve göçük oluşmuyor. Aynı şekilde boyası da oldukça sağlam kolay kolay çizilmiyor. Yeşil rengi de çok şık duruyor. Bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Kapak mekanizmasını rahatlıkla söküp temizleyebilirsiniz.

Ben termos bardaktan çok memnun kaldım. Şehirde masa başında, doğada ateş başında ömür boyu garantisi ile babadan oğula miras kalacak faydalı bir yatırım. Satın almak isterseniz bu yazıya tıklayabilirsiniz. Kutupayisi.com’a desteklerinden dolay ayrıca teşekkür ederim.

Tarih:KampSporTüm postlar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir