İçeriğe geç

Kampa giderken yanımızda neler götürmeliyiz?

Şehrin gürültü ve karmaşasından uzaklaşmak ve kıyafetlerimize de taşıdığımız teknolojik cihazlardan biraz olsun kopmak, “teknoloji orucu” tutmak için ideal çözüm: doğada kamp yapmak.

Peki kampa giderken neler götürmeliyiz? Rugan ayakkabı? Makyaj seti? Kumaş pantolon? Durun bi dakika bunların hiçbirine ihtiyacınız yok. Belki şehir yaşantısında hayat kurtarabilirler ancak doğada işleri zorlaştırmaktan başka bir işe yaramazlar.

Size malzeme listesi vermeyeceğim, zirâ internette araştırınca aynı listeden yüzlerce bulabilirsiniz. Onun yerine listelerde bulunmayan ama işinize yarayacak ve kamptaki konforunuzu arttıracak eşyalardan bahsedeceğim.

Kampa gitmenin pek çok yolu var. Motosiklet, araba, bisiklet, yayan vb. Eğer sırtçantası ile gidiyorsanız min. 40 litrelik bir çanta ile kampa gitmenizi öneririm. Görselde ki çanta 30 litre hacme sahip ve tüm eşyalarımı içine sığdıramadım. Tabii aşırıya kaçıp 1-2 gecelik kamp için 80-90 litrelik çadırda almaya gerek yok. Kamplarımızın ortalama kaç gün olduğunu ve hangi mevsimde yaptığımıza bakarak uygun ölçüyü bulabiliriz.

Çok işe yaramayacak gibi gözüken ama suya erişimin kısıtlı veya zor olduğu ortamlarda hayat kurtaran önemli bir alet: duş torbası. Sadece duş amaçlı değil, bulaşıkları ve eli yüzü yıkamada kullanmak için yanınızda bulundurmanızı öneririm. Fiyatları oldukça uygun.

Stanley Adventure Yemek seti, alkol ocağı ve Nalgene matara

Yemek konusu da çok önemli. Bununla ilgili youtube kanalımda tüm kamp ocağı çeşitlerini kıyasladığım bir video hazırlayacağım. Tencere setinizin portatif ve çok amaçlı olması da önemli. Örneğin bu tencere setindeki tabak kapaklarının üstünü doğrama tahtası olarak kullanabilirsiniz. Kapağındaki delikler sayesinde süzme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Olmazsa olmaz içme suyu içinde bPa içermeyen sağlıklı ve güvenilir markaları tercih etmeye çalışın. Yanınızda min. 1 litre içme suyu olması yararlı olur.

Son yaptığım kamp macesasında neler yaşadım, yanıma aldığım eşyalar neler hepsi bu videoda:

Daha anlatacak çok şey var sen iyisi beni Instagram’dan ve Youtube’dan takip et, yeni haberleri kaçırma. Sağlıcakla…

 

Tarih:Aklında olsun!Spor

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir