İçeriğe geç

Motosiklet Ekipmanlarım

Kask

Bell Qualifier Integrity Camo kask kullanıyorum (inceleme videosu). Mat gri renk olması tasarım olarak tercih etmeme sebep oldu. Yaklaşık 1500 gram ağırlığa sahip. Gece sürüşlerinde de sorun yaşamamak için şeffaf vizörle kullanıyorum. Detaylı bilgi için.

Ceket

Venom City Cordura kısa motosiklet ceketini kullanıyorum. Sırt, omuz ve kollarında Impactec koruması mevcut. İç katmanında bulunan soft shell yelek ile rüzgardan koruyor. Ter atma performansı da iyi. Cordura kumaştan üretilmiş ve kumaşın erime sıcaklığı 210°c. Sürtünmelerde, yüksek ısılara daha dayanıklı kevlar kısımları da mevcut. Detaylı bilgi için.

Pantolon

Tech90 Monza korumalı motosiklet pantolonunu kullanıyorum. Sade tasarıma sahip olduğu için bu modeli tercih ettim. Normal bir kot pantolondan görünüş olarak pek farkı yok, şehir içinde bence bu bir avantaj. Kalça ve diz kısımlarında Impactec korumaları mevcut. Diz korumalarını hızlıca çıkartmak da mümkün. Aynı zamanda düşme anında yerle yakın temas halinde olacak kısımlarda kevlar kullanılmış. Detaylı bilgi için.

Eldiven

Venom vn-9021 model motosiklet eldivenini kullanıyorum (inceleme videosu). Sıcak havalardan kullanmak için bol bol havalandırmaya sahip. Korumalara da sahip. Daha dayanıklı olması için deri bir model tercih ettim. Detaylı bilgi için.

Bot

Impactec korumalara sahip ROCKWELL Cafe tarçın rengi botu tercih ettim. Sert tabana ve parmak ucu korumalarına sahip. Tasarımını da beğendim 🙂 Detaylı bilgi için.

Disk kilidi

Motosikletin güvenliğini sağlamak da en önemli konulardan birisi. Ben de bu işi en iyi yapan markalardan biri olan Abus’u tercih ettim. Bendeki model Abus 350 Alarm Trigger (inceleme videosu). Giriş-orta seviyede bulunan bir alarmlı disk kilidi.

Branda

Motosikleti açık bahçede tuttuğum için yağmurdan ve tozdan korumak amacıyla branda kullanıyorum. Piyasada alınabilecek en uygun fiyatlı branda. Bakalım uzun vadede nasıl iş çıkaracak. Detaylı bilgi için.