Dünya genelinde seri üretim en korumalı termoslardan biri: Stanley Master serisinin 0,75 litrelik modeli test konuğumuz! Hadi detaylarına bakalım. 

Teknik Özellikler:

  • 889 gram
  • 750 ml hacme sahip
  • İçecekleri 27 saat sıcak & 27 saat soğuk tutuyor
  • Buzlu içecekleri ise 100 saate kadar soğuk tutabiliyor.
  • 1.0 mm kalınlığında 18/8 çelikten imal edilmiş.
  • BPA içermez.

Bu kadar teknik bilgi yeterli. Şimdi kullanıcı deneyimime geçecek olursak. İnsanların daha önce kullandığım Stanley One Hand vakumlu bardaktan sonra okulda ya da her hangi bir yerde yanımda bunu gördükleri zaman siyah sağlam duruşunu görünce kalitesini en ilgisiz insanın bile anlamasını sağlıyor.

 

Dış kısmındaki zımparamsı boya, termosun sağlam bir hissiyata sahip olmasını sağlıyor. Elbette 1.0 mm’lik sağlam çeliğinde bunda büyük bir payı var. Dayanıklılık ve güç hissi termosun o kadar öne çıkan bir yanı ki gerçekten ömür boyu iyi muhafaza ile kullanılabileceğini belli ediyor. Logo baskısı konusunda güzel bir özellik daha var. Diğer modellerde olduğu gibi logo yapıştırma değil direkt olarak termosun kalın, pürüzlü boyasına oyulmuş.

Diğer tüm rakipleri ve muadillerine kıyasla en uzun süre sıcaklık korumayı da vaat edip, gerçekleştiriyor. İçine sabah okula gitmeden hazırlamakla uğraşmamak için geceden filtre kahvemi hazırlayıp koyuyorum. İlk bardağımı neredeyse 10 saat sonra içiyorum ve yeni kaynatılmış bir sudan yaklaşık 5-10 derecelik bir fark dışında hiçbir kayıp yaratmıyor. İçecekleri kesinlikle vaat ettiği kadar koruyor bu konuda zaten Stanley markasına direkt güvenmiştim.

Gelelim bardağına, bardağı da en az termosun kendisi kadar havalı. Altına kayma ve bardağın zarar görmesini önlemek için plastik bir parça koyulmuş. Plastik parçanın üzerine yapılan marka baskısı ise markanın sevdalıları için oldukça çekici duruyor.

Eksi yönü sayılır mı bilmem ancak ağırlığı, bu termosu çantada veya elde taşımak için uygunsuz kılıyor. Boş ağırlığı 900 grama yakın ve 750 ml’lik hacmini de doldurduğunuzda 1,5 kg’mı aşan bir ağırlığa ulaşıyor. Bu sebeple Stanley Master serisi modellerini, isminin hakkını verecek ekstrem şartlarda faaliyet gösteren kullanıcılara öneriyorum. Ayrıca bu modelle ilgili bir video hazırladım. Onu da izleyebilirsiniz.


Selman Bozkır

3 Mayıs 1999 tarihinde Bandırma’da doğdum. Lise’ye kadar standartlarda yaşadıktan sonra, yapmaktan zevk aldığım içerik hazırlama işine giriştim. Ekim 2015’te Youtube kanalımı açtım ve o günden bugüne dek pek çok alanda bilgilendirici keyifli videolar hazırladım. 2017 yılıyla birlikte liseden mezun oldum ve Haziran ayında gençler için başlattığım Akıl Fikir youtube kanalı projesini başlattım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir