İçeriğe geç

Yazılım öğrenmeye nerden başlanmalı?

Son yıllarda teknoloji şirketlerinin en çok kazanan ve en hızlı büyüyen şirketler olmasıyla birlikte, teknolojinin altyapısını oluşturan yazılımcılık mesleği de oldukça popüler hale geldi. Yazılımcılık özellikle de kolay iş bulabilme ve kazandıkları yüksek maaşlarla dikkat çekiyor. Ben de kendi gelecek hedeflerimi gerçekleştirmek için yazılım öğrenmem gerektiğinin farkına vararak bu konuda bir şeyler yapmak istedim. Bu serüveni de sıfırdan yazılım öğrenen birinin başına neler geliyor, deneyimleyerek paylaşacağım. Hadi başlayalım! 

Yönetim Bilişim Sistemleri 2. sınıf öğrencisiyim. Okuduğum bölüm itibariyle de ileri ki dönemlerde kodlama ve yazılım dillerinin öğretildiği dersler mevcut. Ancak ben şimdiden bir şeyler yapmak ve neler başarabildiğimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu işe başlarken hiçbir şey bilmediğim için, bilen birilerinin bilgilerinden yararlanmam gerekiyordu ve ben de Silikon Vadisinde yazılım mühendisi olan Selman Kahya’nın hazırladığı videoyu izleyerek işe başladım.

Yazılım nasıl öğrenilir?

Selman Kahya‘nın verdiği bilgiler ışığında HTML/CSS ve Javascript dersleri ile işe başladım. Bu derslerde öğrendiğiniz bilgilerle hesap makinesi, saat, websitesi gibi pek çok aracı oluşturabilirsiniz. Önemli olan konu öğrendiklerinizi pekiştirmek için bol bol tekrar etmek ve başınıza iş çıkartmak 🙂 Öğrenmek için internette ücretli ücretsiz yüzlerce Türkçe kaynak mevcut. İstediğiniz ile öğrenmeye başlayabilirsiniz. Zaman içerisinde siz de fark edeceksiniz ki artık bir yazılımcısınız ve ne tarafta çalışmak istediğinize karar vererek, o alana yönelik dilleri de öğrenerek daha iyi işler çıkarabilirsiniz.

Unutmayın hayatın anlamını insanlara faydalı olacak işler yaptıkça anlayacaksınız, işinizi sevdiğiniz sürece başarılı olacaksınız. Satırlarınızda hatalarınızın eksik olması dileğiyle… Selamlar!

 

Tarih:Aklında olsun!TeknolojiTüm postlar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir